Кокцигодинія, або біль в куприку
Разделы: Школа Аксимед
Версия для печати
Біль у куприку, або кокцигодинія, характеризується появою пекучого, гострого або хронічного, ниючого, судомного, роз'їдаючого болю в ділянці куприка, що часто іррадіює в задню поверхню ноги і в сідничну ділянку. Супроводжується підвищеною або зниженою чутливістю в ділянці куприка або відхідникового отвору.
Більшість пацієнтів відзначає, що болі посилюються в положенні сидячи, при цьому приступоподібно виникає відчуття печіння. У положенні стоячи біль зазвичай зменшується, але при тривалій ходьбі або в положенні лежачи, сидячи на жорсткому, при акті дефекації, при нахилі вперед біль посилюється.
Причини кокцигодинії
Даний больовий синдром найчастіше викликаний такими чинниками:
- травма куприка;
- підвивих куприка;
- артроз крижово-куприкового зчленування;
- стеноз хребтового каналу;
- вогнищева інфекція в аноректальній ділянці, шийці матки;
- вагініт, простатит, уретрит.
Остеохондроз попереково-крижового або крижово-куприкового відділів хребта є частим супутником кокцигодинії, але вкрай рідко виступає її причиною.
Діагностика і лікування
Лікування больового синдрому в куприку — дуже непросте завдання. Найскладніше виявити причину больового синдрому. Тут вкрай важливий комплексний підхід, потрібні консультації не одного спеціаліста!
- Для цього знадобляться проведення рентгенографії крижів із захопленням куприкових сегментів, МРТ попереково-крижового відділу хребта, консультація гінеколога або уролога.
- Необхідно здати клінічний аналіз крові, СРБ, фібриноген, аналіз сечі загальний.
Терапія включає: використання ортопедичного кільця для сидіння; прийом протизапальних препаратів, аналгетиків, транквілізаторів, антидепресантів; огляд мануального терапевта або остеопата з оцінкою куприкових сегментів через пряму кишку; проведення фізіотерапевтичних процедур; застосування сакральної блокади за Катленом.